Mírová tramvaj

Milí rodiče,
připadla mi velká čest seznámit Vás se zcela ojedinělým projektem adolescentů, který začala Tinke Jenssen, manažerka služby lidstvu, jako původně malý projektík. 

Tinke se před pár týdny spojila s DPMB, aby se zeptala, zda by v MHD Brno mohli vystavit ručně vyráběné plakátky s mírovou tematikou.  V MHD Brno nejen souhlasili, ale nabídli Tinke, že k tomuto účelu vyčlení celý jeden vůz tramvaje. Tinke proto do výroby plakátků zapojila všechny další třídy ZŠ, protože takové množství bylo na skupinu adolescentů už příliš mnoho. 
DPMB navíc zorganizoval “vernisáž” tramvaje, která bude 1.6. mezi 14 a 15 hodino (pozvánka v příloze),  kdy tramvaj bude odstavena na slepé koleji na Komenského náměstí. Adolescenti budou na vernisáži přítomni, aby si mohli s návštěvníky povykládat o tom, co je k tomuto projektu vedlo a případně poskytnout rozhovory i médiím (přijdou-li 🙂 ).
Pokud se nebudete moci vernisáže zúčastnit, věřím, že se Vám podaří Mírovou tramvaj potkat při jejích jízdách Brnem. 

Závěrem bych se s Vámi chtěla podělit o to, že mě tato událost naplňuje velkou hrdostí na náš Montessori program pro adolescenty, díky kterému tito mladí lidé mohou rozvíjet nejen sebe sama, ale hmatatelně vnímají i velký přesah toho, že každá lidská bytost může být hybnou silou pro zlepšení světa.  Zároveň nevycházím z úžasu nad tím, co dokáže rozhýbat jedna čtrnáctiletá dívka, když k tomu má nejen vnitřní motivaci, ale i podmínky a podporu okolí. 

Přeji Vám krásné jarní dny.

Darina Gurutidu