Montessori podvečer – 31.5. v 17:00

Milí rodiče, ráda bych vás pozvala na Montessori podvečer, který bude speciální :-). Jednak tím, že je to první větší akce po dvou letech, kdy nebylo možné je pořádat, a jednak tím, že se na něm budete moci potkat s rodiči dětí od MŠ po adolescenty. 
Akce se bude konat v úterý 31.5. v 17:00.

Nechali jsme se inspirovat zkušenostmi Montessori škol v zahraničí, kde má tato událost název „Montessori outcomes event”.  My akci pořádáme pod názvem „CO SI PRO NAŠE DĚTI OPRAVDU PŘEJEME aneb přínos Montessori vzdělávání”.

Podvečer bude mít dvě části: v první části budete vy rodiče mít možnost v menších skupinkách sdílet, co od Montessori vzdělání očekáváte v oblasti akademické, sociální a rozvoje osobnosti. Uvědomujeme si, že každý je jiný, někdo rád sdílí, někdo spíše poslouchá. Tato akce je úplně pro všechny a chtěla bych vás ubezpečit, že se v této první části budete moci zapojit tak, jak vám to bude příjemné. 

Ve druhé části pak průvodci od školky až po adolescenty na vaše podněty budou reagovat, abyste si dovedli lépe představit, jak jednotlivá Montessori prostředí pro věk 3-6, 6-9, 9-12 a 12-15 směřují k naplnění vašich očekávání. (Například: shodne-li se akademická skupinka na tom, že jedním z výstupů má být kritické myšlení, uslyšíte od průvodců všech věkových kategorií, jak tuto dovednost děti rozvíjí nejprve v MŠ, pak v obou trojročích ZŠ a v programu pro adolescenty).

Počet účastníků na akci není omezen, nicméně pro snadnější organizaci vás prosíme o registraci předem na odkaze níže, abychom měli představu, zda akci chystáme pro 5 nebo 30 lidí ;-). 

https://forms.gle/AdT27ms58NcmMfBd6

Pro nás – i pro vás – bude tato událost tak trochu experimentem 😉 věříme,  se nám společně akce podaří.
Těšíme se na vás 🙂 

Darina Gurutidu a tým Perličky